Jak dopasować nuty zapachowe w perfumach do sytuacji?

Jak dopasować nuty zapachowe w perfumach do sytuacji?

Ocena: brak
Głosów: 0

Nie wiesz, jakie perfumy będą dla Ciebie idealne? Przy wyborze liczy się, aby być świadomym, jaki typ kompozycji najbardziej lubimy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie nuty zapachowe powinny dominować w Twoich perfumach, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Dowiesz się, czym się charakteryzują oraz za jakie odczucia odpowiadają.

Kiedy wybrać perfumy z nutą kwiatową? 

Istnieją cztery główne grupy zapachów, które da się umieścić na schemacie, inaczej zwanym kole zapachów. Pierwszą grupą są nuty kwiatowe, jakie występują bez mała we wszystkich perfumach kobiecych. Z reguły trafiają do nuty serca, czyli zapachów, jakie stają się w pełni wyczuwalne po kwadransie od zaaplikowania i utrzymują się średnio od 1,5 do 3 godzin. „Sztandarowe” kwiaty używane w perfumach to róże, lilie, konwalie, fiołki, magnolie, ylang-ylang, jaśminy jak również tuberozy. Czynią one zapach bardziej romantycznym, eleganckim i kobiecym.

Kiedy wybrać perfumy z nutą orientalną? 

Jest to najbogatsza oraz najbardziej bogata grupa, która od razu przenosi nas na Bliski Wschód. Kadzidło i bursztyn jest kwalifikowany do grupy delikatnych, orientalnych zapachów, kalafonie – typowo wschodnich. Paczula oraz drzewo sandałowe to zapachy orientalno-drzewne. Są to często dość ciężkie zapachy, trafiają do nuty bazy. Korzenne przyprawy (pieprz, wanilia, kardamon), ambra, piżmo tworzą długo utrzymujące się tło, jakie zapisuje się w pamięci i sprawia, że chcemy powrócić do perfum.

Kiedy wybrać perfumy ze świeżą nutą? 

Pojawiają się w nucie głowy, to znaczy tej pierwszej, którą wyczuwamy od razu. Świeże, lekkie, niezwykle przyjemne, składają się na nie między innymi trawy i nuty zielone, aromaty morskie i wodne. W kole zapachów do świeżych zaliczane są także nuty owocowe, także te lekko słodkie, takie jak jagody, truskawki, maliny oraz inne.

Wyjątkowym rodzajem zapachów orzeźwiających są cytrusy, w wielu przypadkach wyodrębniane jako osobna grupa, gdyż jej przedstawiciele niezwykle często pojawiają się w perfumach. Są to olejki z cytryny, limetek, pomarańczy, grapefruitów, pomelo, kwiatów pomarańczy, ale również do tego grona zaliczana jest bergamotka. Na pograniczu nut orzeźwiających i drzewnych są zioła, te silnie pachnące, jak lawenda, tymianek i rozmaryn.

Kiedy wybrać perfumy z nutą drzewną? 

Lekko tajemnicze, popularne w perfumach dla mężczyzn albo jako element nut bazy w damskich. Zapachy drzewne to nie tylko samo drewno, niemniej każdy gatunek pachnie w inny sposób; to także mech, bursztyn, trawa cytrynowa, ale także skóra oraz drzewa orientalne, niesłychanie aromatyczne. Mają one za zadanie wyciągnąć głębię perfum, wprowadzić subtelne przejścia pomiędzy kolejnymi nutami, zmiękczać i sprawiać, że cała mieszanka sprawia wrażenie komfortowej. Istnieją dodatkowo takie aromaty, które swoją mocą oraz zdecydowaniem dominują nad innymi, przykładowo ekstrakty drzewa agarowego.

Kiedy wybrać perfumy z innymi nutami? 

Niektóre zapachy pojawiające się w perfumach, sprawiają, że mieszanka całkowicie się odmienia. Do takich nut należą zapachy spożywcze znane także jako gourmand. Są to między innymi miód, kawa, karmel oraz czekolada. Sprawiają, że kompozycja jest ciekawsza oraz bardziej charakterna. Jeśli dobrze się czujesz w otoczeniu nietypowych zapachów, powinnaś zdecydować się na perfumy z takim dodatkiem.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jak dopasować nuty zapachowe w perfumach do sytuacji?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Nie wiesz, jakie perfumy będą dla Ciebie idealne? Przy wyborze liczy się, aby być świadomym, jaki typ kompozycji najbardziej lubimy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie nuty zapachowe powinny dominować w Twoich perfumach, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Dowiesz się, czym się charakteryzują oraz za jakie odczucia odpowiadają.Kiedy wybrać perfumy z nutą kwiatową? Istnieją cztery główne grupy zapachów, które da się umieścić na schemacie, inaczej zwanym kole zapachów. Pierwszą grupą są nuty kwiatowe, jakie występują bez mała we wszystkich perfumach kobiecych. Z reguły trafiają do nuty serca, czyli zapachów, jakie stają się w pełni wyczuwalne po kwadransie od zaaplikowania i utrzymują się średnio od 1,5 do 3 godzin. „Sztandarowe” kwiaty używane w perfumach to róże, lilie, konwalie, fiołki, magnolie, ylang-ylang, jaśminy jak również tuberozy. Czynią one zapach bardziej romantycznym, eleganckim i kobiecym.Kiedy wybrać perfumy z n...