Jak dbać o cerę i jakie kosmetyki stosować na skórę twarzy?

Jak dbać o cerę i jakie kosmetyki stosować na skórę twarzy?

Ocena: brak
Głosów: 0

Produkty muszą być nie tylko odpowiednio dobrane do cery, ale także używane w odpowiedni sposób. Liczy się regularność, kolejność nakładania, pora dnia i wiele innych z pozoru nieistotnych rzeczy, które ostatecznie potrafią mieć ogromny wpływ na wygląd skóry. Właściwa pielęgnacja między innymi przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, a prócz tego zapobiega powstawaniu przebarwień, zaskórników oraz pryszczy. Kiedy stosować serum, a kiedy stosować tonik? W jaki sposób właściwie pielęgnować skórę twarzy?

Skóra twarzy – dlaczego trzeba ją szczególnie pielęgnować?

Skóra twarzy, nie będąc odpowiednio chroniona, jest wyjątkowo narażona na działanie szkodliwych czynników, jakie wpływają negatywnie na jej kondycję, są to makijaż, zanieczyszczenia powietrza oraz brud i kurz. Pod wpływem tych czynników skóra traci elastyczność, pory są zapchane oraz na twarzy tworzą się wypryski.

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji jest codzienne oczyszczanie i regularne nawilżanie skóry twarzy. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków dla każdego typu cery i problemów skórnych, w związku z tym łatwo jest znaleźć coś dla siebie, należy tylko mieć wiedzę co kupić oraz jak to aplikować. Ważne jest, ażeby zwracać baczną uwagę na przeznaczenie danego kosmetyku – skóra normalna, sucha, mieszana albo tłusta. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na potencjalne problemy występujące względnie często – skóra naczynkowa, wrażliwa, trądzikowa lub alergiczna.

Jakie kosmetyki do twarzy stosować rano?

Codziennie rano powinno się przeprowadzać trzyetapową pielęgnację twarzy. Pierwszym etapem jest oczyszczanie – skórę można myć za pomocą specjalnej emulsji, żelu micelarnego lub delikatnej pianki myjącej. Następnym etapem jest tonizowanie, do czego stosuje się tonik. Jest to nadzwyczaj ważny element pielęgnacji, o jakim często dużo osób zapomina.

Jednakże zastosowanie toniku po oczyszczaniu przywraca skórze jej naturalne pH. Ostatnim etapem jest nawilżanie, w tym celu używa się rozmaitego rodzaju kremy. Jeżeli używamy kremu pod oczy, trzeba go nałożyć przed kremem do twarzy. Za każdym razem nakładamy kosmetyki w kolejności od najlżejszej do najcięższej konsystencji.

Oprócz tych fundamentalnych czynności niezwykle ważne jest, żeby od najmłodszych lat pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem każdego ranka – SPF 30 to minimum! Tak przygotowana skóra jest znakomitą bazą pod makijaż, ale także bez makijażu będzie wyglądać kapitalnie przez cały dzień.

Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy – co stosować na noc?

Po całym dniu skóra twarzy wymaga odpoczynku oraz regeneracji – noc jest świetną do tego okazją. Jeśli nosimy makijaż, pierwszym krokiem wieczornej pielęgnacji jest gruntowny demakijaż. Po czym klasycznie oczyszczane i tonik. Wieczorem zaleca się stosowanie bogatszych formuł kosmetyków, powinno się zainwestować w stosowne dla naszej skóry serum, jakie będzie nakładane na twarz przed kremem na noc.

Co daje regularne złuszczanie naskórka?

Prócz wcześniej opisanej codziennej pielęgnacji twarzy, nie można zapomnieć o regularnym złuszczaniu martwego naskórka. Zaleca się aplikowanie stosownych kwasów czy też peelingów raz lub dwa razy w tygodniu. Takie preparaty stosuje się jedynie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, ponieważ użytkowanie na dzień wiąże się z ryzykiem oparzeń – skóra jest bardziej wrażliwa oraz narażona na negatywne działanie promieni słonecznych.

Co jeszcze jest ważne w pielęgnacji skóry?

Kosmetyki to nie wszystko, szczególnie że skóra odzwierciedla zwykle to, co dzieje się wewnątrz. Jeśli mimo zdrowego stylu życia i stosowania odpowiednich produktów nadal nie widzisz efektów pielęgnacji, istnieje szansa, że wynika to z jakiegoś schorzenia. Regularne badania mogą pomóc Ci wychwycić problem, a stosowne leczenie często poprawia stan cery. Warto zastanowić się nad tą kwestią i zmienić swoje życie codzienne na zdrowsze.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Dalia Borowska

Oczywiście dwufazowe oczyszczanie i potem kosmetyki do pielęgnacji i tak każdego dnia.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Produkty muszą być nie tylko odpowiednio dobrane do cery, ale także używane w odpowiedni sposób. Liczy się regularność, kolejność nakładania, pora dnia i wiele innych z pozoru nieistotnych rzeczy, które ostatecznie potrafią mieć ogromny wpływ na wygląd skóry. Właściwa pielęgnacja między innymi przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, a prócz tego zapobiega powstawaniu przebarwień, zaskórników oraz pryszczy. Kiedy stosować serum, a kiedy stosować tonik? W jaki sposób właściwie pielęgnować skórę twarzy?Skóra twarzy – dlaczego trzeba ją szczególnie pielęgnować?Skóra twarzy, nie będąc odpowiednio chroniona, jest wyjątkowo narażona na działanie szkodliwych czynników, jakie wpływają negatywnie na jej kondycję, są to makijaż, zanieczyszczenia powietrza oraz brud i kurz. Pod wpływem tych czynników skóra traci elastyczność, pory są zapchane oraz na twarzy tworzą się wypryski.Podstawą odpowiedniej pielęgn...