Tablet - jakie parametry są ważne jeśli przymierzamy się do zakupu?

Tablet - jakie parametry są ważne jeśli przymierzamy się do zakupu?

Ocena: brak
Głosów: 0

Na rynku urządzeń z roku na rok przybywa co i rusz więcej sprzętów. Mamy do wyboru coraz nowocześniejsze smartfony, zegarki z funkcją dzwonienia i pisania SMS-ów, coraz bardziej inteligentne komputery, a także tablety. To na nich dziś się skupimy. Podpowiemy, co kryje się pod tą nazwą, jak używać tabletu, w jakich dziedzinach sprawdzi się najlepiej, a wreszcie jak dokonać właściwego wyboru w sklepie. 

Czym jest tablet?

Tablet jest wszechstronnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. Na ogół ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego użytkowania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury oraz myszy.

Największe zalety tabletów to ich rozmiar oraz waga. Niewielkie wymiary zapewniają wygodne przenoszenie go w torebce, plecaku, czy dłoni. Przekątna ekranu tabletu to w większości wypadków od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi, co więcej w wielu sytuacjach tablet można zaopatrzyć w kartę SIM i użytkować go jak smartfona.

Jakie są znane zastosowania tabletów?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Z uwagi na spory ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, lub robienia zakupów w sieci. Zainstalować na nim można większa część aplikacji, a za ich pomocą odwiedzać portale społecznościowe, grać w gry bądź oglądać filmy. Graficy często korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami nadzwyczaj wszechstronnymi. Będąc ich właścicielami, być może sami odnajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Na jakie właściwości zwrócić uwagę przy zakupie tabletu?

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Idź do sklepu, chwyć tablet do ręki i oceń, czy rozmiar, waga oraz jakość obrazu Ci odpowiadają. Skup się na jakości wykonania i zastosowanych materiałach. Wysokiej jakości sprzęt będzie zapewne służył dłużej.

Już przed zakupem przemyśl, do czego głównie będziesz używał swojego sprzętu. Jeżeli będzie to sprzęt jedynie do czytania poczty, przekątna ekranu trochę większa aniżeli w smartfonie może Ci wystarczyć. Jeżeli planujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi, bądź obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie właściwym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent podaje pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na pracę przez dłuższy czas. Rozwiązania tańsze pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te droższe dają radę obsługiwać aplikacje nieprzerwanie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się także na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zaspokoi potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Istotna kwestia to system operacyjny, gdyż to on określa wygodę i stopień funkcjonalności tabletu. Obecnie główne systemy operacyjne, z jakimi spotkamy się w tabletach to: Android, iOS oraz Windows. Największą popularnością cieszą się sprzęty z Androidem, a to za sprawą ich przystępnej ceny. Tablety z oprogramowaniem iOS są na ten moment dużo lepiej dostępne dzięki iPadowi mini.

Na najwyższej półce cenowej znajdziemy tablety Windows RT. Sprzęty takie są na razie mało popularne, jednak zdecydowanie warte uwagi. Można pobierać na nich zaawansowane aplikacje oraz instalować notatki na Androida.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Na co zwrócić uwagę kupując czajnik?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Na rynku urządzeń z roku na rok przybywa co i rusz więcej sprzętów. Mamy do wyboru coraz nowocześniejsze smartfony, zegarki z funkcją dzwonienia i pisania SMS-ów, coraz bardziej inteligentne komputery, a także tablety. To na nich dziś się skupimy. Podpowiemy, co kryje się pod tą nazwą, jak używać tabletu, w jakich dziedzinach sprawdzi się najlepiej, a wreszcie jak dokonać właściwego wyboru w sklepie. Czym jest tablet?Tablet jest wszechstronnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. Na ogół ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego użytkowania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury oraz myszy.Największe zalety tabletów to ich rozmiar oraz waga. Niewielkie wymiary zapewniają wygodne przenoszenie go w torebce, plecaku, czy dłoni. Przekątna ekranu tabletu to w większości wypadków od 7 do 12 cali. Korzystani...