Laptop do pracy biurowej - ważne wskazówki

Laptop do pracy biurowej - ważne wskazówki

Ocena: brak
Głosów: 0

Na potrzeby codziennej pracy, nie potrzebujemy bardzo szybkiego i wydajnego sprzętu. Laptop, który będzie nam służył na co dzień, do sprawnego wykonywania obowiązków, powinien być przede wszystkim wygodny w użyciu. To jest sprawa priorytetowa. Kolejnym ważnym aspektem jest, żeby posiadał solidną obudowę, która uchroni komputer przed ewentualnym upadkiem. W poniższym artykule zwracamy uwagę na najistotniejsze cechy dobrego laptopa, niezbędnego w pracy biurowej.

Co jest istotne w laptopie, który wykorzystujemy do pracy?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Skup się na wygodzie używania laptopa biurowego

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Jakie dodatkowe urządzenia warto zakupić pracując przy laptopie? 

W celu usprawnienia naszej pracy i oszczędzeniu niepotrzebnych stresów, laptop powinien mieć gniazda na kilka wtyczek. Możliwość podłączenia funkcjonalnych urządzeń zewnętrznych ułatwi nasze biznesowe zadania, bez zbędnej straty czasu. Na potrzeby przesyłania danych w trybie błyskawicznym, wystarczy wpiąć pendrive'a i sprawa załatwiona. Małe rozmiary pendrive'ów umożliwiają przypięcie ich np. do kluczy.

Kiedy wykonujemy prezentację dla klientów, dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest użycie kabla HDMI, który połączy nasz komputer z rzutnikiem cyfrowym. Wszystkie dane wyświetlone będą czytelnie, a my będziemy mogli ze spokojem je omawiać. Dla tych, którzy przy komputerze spędzają dużo godzin, idealne jest podpięcie dużego monitora czy ergonomicznej klawiatury. Wybierając laptop w sklepie, zwróćmy uwagę na możliwość korzystania z wyżej wymienionych udogodnień.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Otylia Wasilewska

Uwielbiam takie artykuły, z których mogę się wiele dowiedzieć.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Laptop do pracy biurowej - ważne wskazówki
Komentarze: 1
Ocena: brak
Na potrzeby codziennej pracy, nie potrzebujemy bardzo szybkiego i wydajnego sprzętu. Laptop, który będzie nam służył na co dzień, do sprawnego wykonywania obowiązków, powinien być przede wszystkim wygodny w użyciu. To jest sprawa priorytetowa. Kolejnym ważnym aspektem jest, żeby posiadał solidną obudowę, która uchroni komputer przed ewentualnym upadkiem. W poniższym artykule zwracamy uwagę na najistotniejsze cechy dobrego laptopa, niezbędnego w pracy biurowej.Co jest istotne w laptopie, który wykorzystujemy do pracy?Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna ...