Jakie inwestycje są najbardziej opłacalne w 2022 roku?

Jakie inwestycje są najbardziej opłacalne w 2022 roku?

Ocena: brak
Głosów: 0

W życiu wielu osób pojawia się sytuacja, w której zarabiają więcej aniżeli wydają. Pojawia się wtedy wiele pytań i wątpliwości, które są naturalne. Co zrobić z oszczędnościami? Odpowiadamy na to pytanie, a także sugerujemy, na jakie inwestycje przeznaczyć swoje środki, aby ich nie stracić.

Dlaczego inwestycje są istotne?

Niemało ludzi uważa, że pieniądze da się zarobić tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową lub do tzw. „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których zdolność inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła ponad 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ostatnim roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach oszczędności. Można niewątpliwie szukać innych alternatyw, żeby się przed nią ochronić, bądź wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – od czego zacząć inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się ostatnimi czasy niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji co jakiś czas. Można się na nich w samej rzeczy dużo dorobić oraz bez problemu się ich pozbyć.

Ponadto eksperci przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Bez wątpienia, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć energiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeśli jesteś totalnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, jakie łatwiej zrozumieć.

Jak inwestować środki w nieruchomości?

Gdy mamy odłożone nieco większe sumy pieniędzy możemy pomyśleć o inwestycjach w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to zrobić, ale ja przedstawię 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie oraz okolicy, które po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach da się zyskać faktycznie ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdecydować się na, kupić mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części lub w całości spłacają naszą pożyczkę.

Surowce – jak inwestować w 2022 roku?

Następnym sposobem odkładania środków na swoją emeryturę jest inwestowanie w kruszce. Rynek jest dość stabilny i przez wielu traktowany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami zaskakującymi i kryzysami gospodarczymi.

Dobrą możliwością niezależnie od doświadczenia i kapitału jest oczywiście złoto. Jego stała pozycja na rynku oraz spora wartość stanowi idealną podstawę do inwestycji. Weź pod uwagę zakup wersji papierowej, jak i fizycznej i zaopatrz się w ten surowiec. Ryzyko jest niewielkie, a rozwiązanie to polecam osobom, którym zależy na zabezpieczeniu oszczędności.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jakie inwestycje są najbardziej opłacalne w 2022 roku?
Komentarze: 0
Ocena: brak
W życiu wielu osób pojawia się sytuacja, w której zarabiają więcej aniżeli wydają. Pojawia się wtedy wiele pytań i wątpliwości, które są naturalne. Co zrobić z oszczędnościami? Odpowiadamy na to pytanie, a także sugerujemy, na jakie inwestycje przeznaczyć swoje środki, aby ich nie stracić.Dlaczego inwestycje są istotne?Niemało ludzi uważa, że pieniądze da się zarobić tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową lub do tzw. „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których zdolność inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła ponad 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ostatnim roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach oszczędności. Można nie...