Sprawdzone metody wyboru lustra łazienkowego

Sprawdzone metody wyboru lustra łazienkowego

Ocena: 4.00
Głosów: 2

Jakie lustro do łazienki wybrać, oto jest pytanie. Odpowiedzi na nie należy szukać przede wszystkim w samej łazience. Czy jest duża, czy mała, w jakim stylu jest urządzona? Jakie są nasze oczekiwania do miejsca, w którym będziemy spędzać tak wiele ważnych momentów. Czy powinno mieć wbudowane szafki, a może swobodnie stać na podłodze? Czynników jest wiele. Dobrze jest usiąść i na spokojnie przemyśleć kwestię doboru lustra do łazienki naszych marzeń.

Jak wybrać lustro pod kątem kształtu i wymiarów?

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyła opinia, żeby nie było ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest mocno naginana i niekoniecznie jest używana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia właściciela i stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Z pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Prognozuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest owalne. Z praktycznego punktu widzenia, przeważnie przytwierdza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dopasowane do stylu wnętrza oraz gustu właściciela.

Okrągłe i prostokątne lustra łazienkowe — które z nich wybrać?

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Dzisiaj moda ta ulega zmianie, niemniej jednak w dalszym ciągu owalny kształt ma swoich sympatyków. Zwłaszcza w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to naturalnym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej idzie w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Oświetlone lustro łazienkowe — na co zwrócić uwagę? 

Coraz większa grupa osób zauważa istotność podświetlenia. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, niż tylko gadżet. Oczywiście dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć odpowiedni nastrój wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu zrobienie porannego makijażu i golenie zarostu są dużo prostszym oraz przyjemniejszym zadaniem.

Czy obramowane lustro łazienkowe nadal są popularne?

To pytanie brzmi trochę staroświecko, ale jest niezwykle zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest widoczny. Zwłaszcza dekoracyjne wersje zyskują ogromną popularność, z całą pewnością dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli łazienka jest urządzona w stylu klasycznym, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty luster bez ramy.

Jak ważna jest spójność kompozycji łazienki?

Spójna kompozycja powoduje, że pomieszczenie wygląda estetycznie i stylowo. Dotyczy to całego mieszkania i każdego pomieszczenia oddzielnie. Jednak pamiętajmy, aby uniknąć stylistycznej nudy, nie wszystko musi być w tym samym kolorze czy wyposażone w tego samego rodzaju meble. Z pewnością spójne wnętrze łazienki korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, ponieważ jest harmonijne, a nie chaotyczne, a chaos nie jest dobrym kompanem. Własne oczekiwania i gust są świetnym doradcą przy urządzaniu naszej przestrzeni.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Dalia Borowska

Lustro w łazience jest bardzo potrzebne i fajnie, że jest tak ogromny wybór.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Które nawozy są bezpieczne?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Sprawdzone metody wyboru lustra łazienkowego
Komentarze: 1
Ocena: 4.00
Jakie lustro do łazienki wybrać, oto jest pytanie. Odpowiedzi na nie należy szukać przede wszystkim w samej łazience. Czy jest duża, czy mała, w jakim stylu jest urządzona? Jakie są nasze oczekiwania do miejsca, w którym będziemy spędzać tak wiele ważnych momentów. Czy powinno mieć wbudowane szafki, a może swobodnie stać na podłodze? Czynników jest wiele. Dobrze jest usiąść i na spokojnie przemyśleć kwestię doboru lustra do łazienki naszych marzeń.Jak wybrać lustro pod kątem kształtu i wymiarów?Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyła opinia, żeby nie było ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest mocno naginana i niekoniecznie jest używana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia właściciela i stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Z pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Prognozuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest ...