Narzędzia ogrodowe do pielęgnacji trawnika, które warto kupić!

Narzędzia ogrodowe do pielęgnacji trawnika, które warto kupić!

Ocena: brak
Głosów: 0

Na ogół, kiedy zbliża się wiosna, przypominamy sobie o czekającej na nas pracy na dworze, a w szczególności w ogrodzie. Aby ogród wyglądał czysto i pięknie, należy posiadać chęci do regularnej pracy w nim, ponieważ niektóre czynności trzeba wielokrotnie powtarzać. Duża część domostw posiada również trawniki, które powinny być systematycznie pielęgnowane. Aby jednak było to możliwe, najlepiej zaopatrzyć się w narzędzia, które przedstawiamy poniżej! Zapraszamy.

W pielęgnacji trawnika kluczowa jest kosiarka!

Absolutną podstawą, w jaką musimy wyposażyć nasze ogrodnicze arsenały, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do stosunkowo większych połaci przyda nam się kosiarka elektryczna, niemniej należy mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych powierzchniach trawiastych wspaniale sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spośród wszystkich, ale jest za to najbardziej efektywna. Powinno się zastanowić nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania uzbieranej trawy, innymi słowy – optymalnego mielenia zbioru i rozprowadzania go na skoszonej powierzchni. Jest to idealna alternatywa do zastąpienia kompostownika oraz niestosowania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Do czego służy aerator i dlaczego opłaca się go mieć przy pielęgnowaniu trawnika?

Jeżeli zależy nam na równej i gęstej nawierzchni trawnika, warto wyposażyć się w aerator. Jest to pomysłowe urządzenie wyposażone w zintegrowane ostre kolce (czasem napotyka się również zintegrowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa porządniej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej miejsca do rozwoju. Względnie nowym udogodnieniem są również specjalne nakładki na buty do aeracji trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje buty nakładki wyglądające prawie jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, natleniamy ją.

Do czego służy wertykulator przy pielęgnacji naszego trawnika?

Podobnym narzędziem jest wertykulator, różnica polega na tym, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po powierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc na ogół po prostu chwasty oraz suche źdźbła. Narzędzie świetnie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, gdy trawa w wielu przypadkach jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu z reguły nie wygląda zbyt okazale, niemniej nie należy się tym przejmować, gdyż trawa musi wypocząć i nabrać miejsca do ponownego wzrostu.

Czym jest i w jaki sposób działa podkaszarka?

Nie wszędzie uda nam się dojść z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny pomiędzy skalniakami, skarpy i wzniesienia, gdzie po prostu kosiarka nie dotrze. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako jedyny robot koszący, albowiem nadaje się doskonale na małe powierzchnie trawiaste. Dodatkowo skosimy nią dodatkowo wysokie pędy oraz trawy.

Nożyce ogrodowe – dlaczego warto je posiadać?

Przy murkach, ławkach oraz rabatach ogrodowych, w szczególności, gdy otoczone są kostką granitową lub inną palisadą, może być problem z dojściem kosiarki, a przez to pozostają nieestetyczne kępy trawy. W takim przypadku pozostaje nam zakupić manualne nożyce koszące lub w wersji elektrycznej, co z pewnością pomoże pozbyć się niechcianej trawy. Z wykorzystaniem powyższych narzędzi, nasz trawnik będzie pięknie zielony oraz bardzo zadbany!

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Które nawozy są bezpieczne?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Sprawdzone metody wyboru lustra łazienkowego
Komentarze: 1
Ocena: 4.00
Na ogół, kiedy zbliża się wiosna, przypominamy sobie o czekającej na nas pracy na dworze, a w szczególności w ogrodzie. Aby ogród wyglądał czysto i pięknie, należy posiadać chęci do regularnej pracy w nim, ponieważ niektóre czynności trzeba wielokrotnie powtarzać. Duża część domostw posiada również trawniki, które powinny być systematycznie pielęgnowane. Aby jednak było to możliwe, najlepiej zaopatrzyć się w narzędzia, które przedstawiamy poniżej! Zapraszamy.W pielęgnacji trawnika kluczowa jest kosiarka!Absolutną podstawą, w jaką musimy wyposażyć nasze ogrodnicze arsenały, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do stosunkowo większych połaci przyda nam się kosiarka elektryczna, niemniej należy mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych powierzchniach trawiastych wspaniale sprawdzi się kosiarka ...