Jakie przybory szkolne musi mieć pierwszoklasista?

Jakie przybory szkolne musi mieć pierwszoklasista?

Ocena: brak
Głosów: 0

Pierwsza klasa to wielkie wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Mały człowiek obawia się nieznanego terytorium i nowych ludzi, z którymi będzie spędzał czas, rodzice natomiast martwią się o warunki nowej szkoły, o proces adaptacji i o to, jakich kolegów i koleżanki będzie miało ich dziecko, dodatkowo ciąży na nich obowiązek zaopatrzenia swoich pociech we wszystkie wymagane materiały szkolne.

Pierwsza klasa — wybór przyborów szkolnych

Nim wybierzemy się do marketu z zamiarem kupna wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom część artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można naturalnie osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój kłopot, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Przybory szkolne, które należy kupić pierwszoklasiście

Jeśli już wiemy, co chcemy kupić dla naszego dziecka, przychodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednak z ich ilością oraz nabywaniem rzeczy zbędnych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z różnych bajek. Nie dajmy się jednak nabić w butelkę, albowiem poza tym, że na okładce jest superowy pirat bądź księżniczka, to jakość kartek zazwyczaj jest taka sama bądź gorsza, a cena o wiele wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niekorzystnymi wydatkami można się uchronić, robiąc przemyślaną listę.

Nie przesadźmy też w drugą stronę. Omówmy z dzieckiem, co mu się podoba, a co nie, bo pewnie lepiej wydać parę groszy więcej, niż doprowadzić do tego, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły przygnębiony i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z całą pewnością będą nam potrzebne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory można zakupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeżeli chodzi o akcesoria do rysowania, malowania lub pisania najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od polecanych producentów.

Jaki powinien być tornister pierwszoklasisty?

Zakup tornistra to nadzwyczaj istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, ażeby był solidnie wykonany z dobrych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się podczas noszenia ciężkich książek. Dobrym wyborem będzie plecak, jaki pomieści wszystkie akcesoria, a oprócz tego może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci. Najlepiej, kiedy razem z dzieckiem wybierzemy się na zakupy oraz przymierzymy z nim już wybrany produkt. Możemy wtedy zapytać, czy naszemu potomkowi podoba się tornister i oprócz tego sprawdzić czujnym okiem, czy tornister posiada wszelkie niezbędne funkcje jak np. regulacje szelek.

Kiedy zrobić zakupy przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty?

Rozpoczęciu roku szkolnego towarzyszy tyle emocji, że nie ma potrzeby dokładać sobie stresu zakupami. Wybierzmy się na zakupy tydzień lub nawet dwa przed pierwszym dniem szkoły, unikniemy wtedy biegania po sklepach w poszukiwaniu ostatnich, dostępnych produktów.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Dalia Borowska

Dobrze, że moje dzieci dostały gotową listę, bo sama bym jej na pewno nie zrobiła.

Oceń komentarz:
 • 0
 • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jakie przybory szkolne musi mieć pierwszoklasista?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Pierwsza klasa to wielkie wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Mały człowiek obawia się nieznanego terytorium i nowych ludzi, z którymi będzie spędzał czas, rodzice natomiast martwią się o warunki nowej szkoły, o proces adaptacji i o to, jakich kolegów i koleżanki będzie miało ich dziecko, dodatkowo ciąży na nich obowiązek zaopatrzenia swoich pociech we wszystkie wymagane materiały szkolne.Pierwsza klasa — wybór przyborów szkolnychNim wybierzemy się do marketu z zamiarem kupna wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom część artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można naturalnie osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój kłopot, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dzi...