Co czytać w szkole podstawowej i średniej?

Co czytać w szkole podstawowej i średniej?

Ocena: 1.00
Głosów: 1

Obcowanie ze słowem pisanym w olbrzymim stopniu wzbogaca słownictwo i czyni z czytających ludzi o wiele ciekawszych rozmówców, co może przydać się w niejednej sytuacji życiowej. Dotyczy to również czytania lektur szkolnych. Nawet kiedy nie są to pozycje, które sami wybralibyśmy do domowej biblioteki, to poszerzają horyzonty i są niezastąpionym źródłem wiedzy o kulturze i sztuce danej epoki. Są ogromną skarbnicą wiedzy, zawarta jest w nich historia ludzi sięgająca czasów starożytnych. Lektury to również ciekawe, współczesne historie, które poza swoimi walorami edukacyjnymi, dostarczają rozrywki i dobrej zabawy. Oto kilka z nich.

Polecane książki dla siedmiolatków

Rewelacyjna, napisana z olbrzymią dozą humoru historia dzieciństwa przyszłego poety, przedstawiająca jego postać i zainteresowania. W książeczce znajdują się również wiersze Tuwima. Czytanie tej lektury to ogromna przyjemność zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To świetny sposób na zapoznanie się z życiem i twórczością autora „Lokomotywy” i wielu innych popularnych wierszy dla najmłodszych.

Streszczenie lektury Detektyw Pozytywka

Czytając, można się zdziwić, że tak kapitalnie napisana historia jest szkolną lekturą. To wspaniale, że w kanonie lektur znajdują się współczesne książki rodzimych autorów, które są atrakcyjne oraz zapadają w pamięć. Garść zagadek kryminalnych, dostosowanych do wieku młodych czytelników, uczy spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Polecane książki z kanonu lektur w szkole podstawowej

Istnieją książki, które poruszają serca kolejnym pokoleniom czytelników. Taka jest właśnie przypowieść o Lampo, włoskim psie, który jeździł koleją. Co ciekawe, książka powstała zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jest to poruszająca opowieść o przyjaźni, wierności oraz zaangażowaniu, a także o tęsknocie oraz wyjątkowej więzi, jaka może zjednoczyć człowieka oraz jego psa.

Najczęściej polecane książki dla nastolatków

Następny dziecięcy kryminał w kanonie lektur! Co prawda bohaterami jest trójka gimnazjalistów, jednak realnie ukazuje świat trzynastolatków. Roboty oraz inne wynalazki, laptopy, duchy, zagadki do rozwikłania, a nawet pierwsze, nieśmiałe uczucia – to wszystko można znaleźć w tej pozycji. Dla dzieciaków, którym lektura się spodoba mamy super wieści: to tylko pierwsza z wielu części historii o tej trójce!

Mikołajek jako lektura szkolna w podstawówce

Przygody Mikołajka, młodego francuskiego chłopca, oraz jego szkolnych kolegów, które można z powodzeniem czytać dzieciom na dobranoc, bądź zabrać tę książkę na wakacje. Ogrom dobrego humoru oraz fascynujących przygód, uzupełnione przykładami, jak dzieci interpretują świat dorosłych – Mikołajek bawi młodszych oraz starszych. Z pewnością jest to lektura, którą czyta się z radością.

Jak wybrać najlepszą książkę dla wyższych klas szkoły podstawowej?

Może nie jest to najlepszy wybór na wyjątkową lekturę szkolną, ale wystarczy zmienić trochę perspektywę, żeby okazało się, że jest to wciągająca książka! Wyobraźmy sobie rywalizację Balladyny i Aliny o względy Kirkora osadzoną we współczesności – film na podstawie takiej  historii byłby mrożąca krew w żyłach sensacją. Balladyna jest czarnym charakterem, nawet pomimo wyrzutów sumienia dalej postępuje źle. Słowacki pisze piękną, starodawną polszczyzną, ale spory bohaterów i postacie mogłyby równie dobrze być ukazane w stylu greckiej tragedii. Pozytywnym aspektem jest forma dramatu, dzięki której czyta się go szybko.

Polecane książki przed egzaminem ósmoklasisty

To książka opowiadająca o młodości i dorastaniu. Jej bohaterami są młodzi uczniowie elitarnej Akademii Weltona, uczelni z długoletnimi tradycjami, których łączy wielka pasja do poezji, zaszczepiona im przez nauczyciela angielskiego. Jego ekscentryczne metody nauczania przynoszą niebywale efekty. Młodzi ludzie stopniowo odkrywają swoją tożsamość i wartości, którymi pragną kierować się w swoim życiu. Jest to również opowieść o wielkiej przyjaźni i wielkiej tragedii. Poruszone w książce uniwersalne prawdy są ponadczasowe i warte naśladowania przez kolejne pokolenia. Istotne jest również ukazanie postaci nauczyciele i jego sposobu nauczania, który wymyka się wszelkim konwenansom. John Keating jest pedagogiem z prawdziwym powołaniem, który do swojej pracy angażuje całe serce. Jest to bardzo mądra i piękna powieść.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Co czytać w szkole podstawowej i średniej?
Komentarze: 0
Ocena: 1.00
Obcowanie ze słowem pisanym w olbrzymim stopniu wzbogaca słownictwo i czyni z czytających ludzi o wiele ciekawszych rozmówców, co może przydać się w niejednej sytuacji życiowej. Dotyczy to również czytania lektur szkolnych. Nawet kiedy nie są to pozycje, które sami wybralibyśmy do domowej biblioteki, to poszerzają horyzonty i są niezastąpionym źródłem wiedzy o kulturze i sztuce danej epoki. Są ogromną skarbnicą wiedzy, zawarta jest w nich historia ludzi sięgająca czasów starożytnych. Lektury to również ciekawe, współczesne historie, które poza swoimi walorami edukacyjnymi, dostarczają rozrywki i dobrej zabawy. Oto kilka z nich.Polecane książki dla siedmiolatkówRewelacyjna, napisana z olbrzymią dozą humoru historia dzieciństwa przyszłego poety, przedstawiająca jego postać i zainteresowania. W książeczce znajdują się również wiersze Tuwima. Czytanie tej lektury to ogromna przyjemność zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To świetny ...