Chcesz poznać bliżej literaturę fantasy? Sprawdź najbardziej znane książki

Chcesz poznać bliżej literaturę fantasy? Sprawdź najbardziej znane książki

Ocena: brak
Głosów: 0

Jeśli cenisz sobie wieczory spędzone w domu, przy kominku i z kubkiem rozgrzewającej herbaty, to nie może w tym wszystkim zabraknąć ciekawej książki. Zima to dobry czas na domowy wypoczynek i odcięcie się nieco od szarej rzeczywistości, a powieści z gatunku fantasy nadają się do tego idealnie. Sprawdź, jakie pozycje polecamy.

Czarodzieje i różdżki — motyw przewodni u J.K.K. Rowling

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne wszyscy kojarzą, niemniej jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego niezwykłe zdolności magiczne oraz niezmiernie utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby później trafić do szkoły magii oraz czarodziejstwa, podbiły i w dalszym ciągu podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak i tych starszych.

Ze względu na rozmaitość i uniwersalność poruszanych tematów, książki te można polecić czytelnikowi niezależnie od wieku i na rozpoczęcie przygody z fantasy jest to idealny wybór.

Trylogia pierścienia Tolkiena — absolutny niezbędnik każdego miłośnika fantasy

Książka J.R.R Tolkiena może wydawać się trudna i napisana trudnym językiem, ale jeżeli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, jaki obecnie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, jaką powinno się znać. Powieść jest tak naszpikowana różnymi emocjami, że nie tylko fani fantastyki, ale generalnie fani słowa pisanego znajdą sporo przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeżeli sama książka okaże się aż nadto nieprzystępna, a język zbyt trudny, można sięgnąć po „Hobbita”, jaki jest prostszy w odbiorze. Godna polecenia jest także ekranizacja, jaka jest tak świetnie zrobiona, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez dużą część filmu przemieszczają się przez pasma górskie, jest bardziej walorem aniżeli minusem.

Saga Wiedźmińska — świat fantasy w wydaniu Sapkowskiego

Jeśli jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze oraz lubimy skrajny, siarczysty humor, to idealnie nadadzą się książki Sapkowskiego. Dominuje tam nieco mroczniejszy klimat i może się wydawać, że jesteśmy w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii oraz baśni. Odnajdziemy tam dodatkowo sporo krwi i barbarzyńskiej walki na miecze i nie tylko. Kiedy uwielbiamy książką zapoczątkować jakąś ekranizację lub odwrotnie możemy obejrzeć serial, jaki nakręcono w 2019 roku.

Poczuj dreszcz emocji z książkami Kinga

Zwolennicy odczuwania lęku oraz ci, co lubią się po prostu bać, również wyszukają coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu wspaniałych powieści i książki takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” czy „Księga Mistrza” będą idealne na zainicjowanie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Książki fantasy — czy są dla każdego

Literatura fantasy to bardzo obszerny gatunek, który może poszczycić się wieloma wybitnymi dziełami. Każdy znany autor ma swój indywidualny styl, inne spojrzenie na świat i inną historię do przekazania. Nawet najbardziej konserwatywny przeciwnik magii oraz nadprzyrodzonych zjawisk, może znaleźć w tym niezwykłym świecie coś dla siebie.

Wiele znanych powieści literackich z gatunku fantasy, doczekało się swoich ekranizacji. Dobrze jest przeczytać książkę, a potem skonfrontować swoje wyobrażenia z filmem. Być może tematyka fantastyki zostanie z Tobą na dłużej?

 

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 2
Otylia Wasilewska

Fantastyka sprawia, że mogę uciec od problemów dnia codziennego.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Marek Zawadzki

Większość swojego czasu wolnego spędzam w księgarniach gdzie poszukuję godnych uwagi pozycji, właśnie z gatunku fantasy.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jeśli cenisz sobie wieczory spędzone w domu, przy kominku i z kubkiem rozgrzewającej herbaty, to nie może w tym wszystkim zabraknąć ciekawej książki. Zima to dobry czas na domowy wypoczynek i odcięcie się nieco od szarej rzeczywistości, a powieści z gatunku fantasy nadają się do tego idealnie. Sprawdź, jakie pozycje polecamy.Czarodzieje i różdżki — motyw przewodni u J.K.K. Rowling„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne wszyscy kojarzą, niemniej jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego niezwykłe zdolności magiczne oraz niezmiernie utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby później trafić do szkoły magii oraz czarodziejstwa, podbiły i w dalszym ciągu podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak i tych starszych.Ze względu na rozmaitość i uniwersalność poruszanych tematów, książki te można polecić czytelnikowi niezależnie ...